Рим

  во

  Ватикан потврдил дека внатре во организацијата постојат тајни упатства за постапување на свештениците кои во вонбрачни сексуални односи добиле деца и покрај ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Поради пожар од утрово е затворен аеродромот „Чампино“ во Рим. Патниците од аеродромот итно беа евакуирани откако се појавил чад. Пожарот избувнал околу осум ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Римскиот аеродром „Чампино“ е затворен денеска поради пожар на терминалот, соопшти управата на тој аеродром, пренесе „Ројтерс“. „Аеродромот е затворен од ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Историски икони како цар Самоил, Гоце Делчев, Илинденското востание се меѓу личностите и настаните за кои ќе се дебатира дали да се препорача заедничко ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Историски икони како цар Самоил, Гоце Делчев, Илинденското востание се меѓу личностите и настаните за кои ќе се дебатира дали да се препорача заедничко ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Историски икони како цар Самоил, Гоце Делчев, Илинденското востание се меѓу личностите и настаните за кои ќе се дебатира дали да се препорача заедничко ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Скопје, 18 февруари 2019 (МИА) – Историски икони како цар Самоил, Гоце Делчев, Илинденското востание се меѓу личностите и настаните за кои ќе се дебатира дали ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Историски икони како цар Самоил, Гоце Делчев, Илинденското востание се меѓу личностите и настаните за кои ќе се дебатира дали да се препорача заедничко ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Историски икони како цар Самоил, Гоце Делчев, Илинденското востание се меѓу личностите и настаните за кои ќе се дебатира дали да се препорача заедничко ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Ни рековте дека е штета да си заминуваме. Нè советувавте во август да дојдеме на разговор кај Вас. Дојдовме, нè сретнавте во ходник, рековте да оставиме број ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Македонскиот репрезентативец, Горан Пандев со неговиот тим Џенова триумфираше со 2-1 против неговиот екс-тим Лацио. На натпреварот на „Луиџи Ферарис“ гостите ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Македонскиот репрезентативец, Горан Пандев со неговиот тим Џенова триумфираше со 2-1 против неговиот екс-тим Лацио. На натпреварот на „Луиџи Ферарис“ гостите ...
  сите 57 | | | веќе видена