Рим

  во

  Градските власти во Рим забранија употреба на огномет и пиротехнички средства за време на дочекот на Новата Година. Градоначалничката Вирџинија Раџи ја потпиша ...
  сите 3 | | | веќе видена

  На денешен ден 31 декември 2018 192.- Починал императорот Комод, бил шестиот римски император од династијата на Антонините. Попознат бил и како Марко Аврелиј ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Градските власти во Рим забранија употреба на огномет и пиротехнички средства за време на дочекот на Новата Година. Градоначалничката Вирџинија Раџи ја потпиша ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Официјален Берлин во наредната година ќе има проблеми поради падот на еврото, судирите во Украина и војната во Сирија. За Германија 2019-та година на ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Вратете ни ги старите добри скандали во италијанскиот фудбал. И тие беа подобри од циркусот што се случува на терените со примената на ВАР системот. Судиите ја ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Италијанските пратеници го прифатија во саботата доцна ноќта ревидираниот буџет за 2019 година, според минатонеделниот договор со Европската комисија, со што ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Новогодишните прослави во градовите од соседните држави годинава се поатрактивни за македонските граѓани, но не заостануваат ниту прославите во европските ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Oна што праотците одамна со болка го очекуваа, што пророците го претскажуваа а праведниците посакуваа да го видат, тоа на денешен ден се случи и навистина се ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Денес во 15:00 часот се одиграа седум натпревари во рамките од Серија А. Екипата на Рома благодарение на одличното второ полувреме стигна до победа против ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Натпреварот меѓу европските градови годинава беше еден од најтешките досега, со 21 натпреварувач, број што ја претставува големата популарност на настанот. ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Новогодишните прослави во градовите од соседните држави годинава се поатрактивни за македонските граѓани, но не заостануваат ниту прославите во европските ...
  сите 11 | | | веќе видена