Рим

  во

   Имаме уште една Инстаграм-личност, чие око зграпчува интересни моменти од светот. По занимање машински инженер, со хоби фотографија, Марија Стамболиќ од ...
  | | веќе видена

  Во интервјуто за Балканс пост, д-р Олси Јазеџи, историчар кој е специјализиран за историјата на исламот, национализам и верска реформација во Југоисточна ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Медиумите во Турција и Италија се повеќе пишуваат за иднината на македонскиот фудбалски репрезентативец, Елиф Елмас. За играчот од средниот ред наводно постои ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Митрополитот црногорско приморски Амфилохије порача дека автокефалноста на православната црква во Украина нема да влијае на статусот на црквата во Црна Гора. ...
  сите 35 | | | веќе видена