Рим

  во

  Меѓу римската градоначалничка и Католичката црква во овој град, настана спор поради металните парички кои се собираат од светски познатата фонтана ди Треви. ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Секоја година од паричките кои туристите ги фрлаат во познатата фонтана Треви во центарот на Рим се собираат околу 1,5 милиони евра. Сега градоначалничката и ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми очигледно е „поле за трансфер битка“ на римските ривали Рома и Лацио. Откако во текот на вчерашниот ден како „бомба“ ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Македонската православна црква денот го посвети на споменот на Преподобна Меланија Римјанка, Блажениот Теофилакт архиепископ Охридски,Преподобниот маченик ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Лидерот на ДУИ, Али Ахмети по изгласувањето на уставните имени преку соопштение им се заблагодари на сите граѓани, на секој гласач, на секој активист, што ја ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Лидерот на ДУИ, Али Ахмети по изгласувањето на уставните имени преку соопштение им се заблагодари на сите граѓани, на секој гласач, на секој активист, што ја ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Лидерот на ДУИ, Али Ахмети по изгласувањето на уставните имени преку соопштение им се заблагодари на сите граѓани, на секој гласач, на секој активист, што ја ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Оваа конференција, никогаш вистински не ја оконча Првата Светска Војна и не не научи како се гради мирот затоа што војните и конфликтите продолжија за цел еден ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Лидерот на ДУИ, Али Ахмети по изгласувањето на уставните имени преку соопштение им се заблагодари на сите граѓани, на секој гласач, на секој активист, што ја ...
  сите 9 | | | веќе видена