Рим

  во

  Ниедна од амбасадите на Венецуела во светот не го призна самопрогласениот шеф на државата Хуан Гуаида, кризата не влијае врз работата на дипломатската мисија ...
  сите 6 | | | веќе видена

  На почетокот на улицата Самоилова на скопското Кале се наоѓа куќата на познатиот уметник Никола Мартиноски. Мартиноски е роден е во Крушево во 1903 година, ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Македонска филхармонија месец јануари тековнава 2019 ќе го круниса со повеќе од достојна посвета на творештвото на еден од музичките гиганти, големиот ...
  сите 20 | | | веќе видена

  28 јануари 2019 814.- Умрел францускиот цар Карло Велики, кој од доаѓањето на престолот во 768 година до смртта во 814 година, ја прекроил картата на Европа и ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Јувентус со три бода си замина од Олимпико и покрај тоа што беше во негатива, Кристијано Роналдо погоди од белата точка во 88. минута и донесе три бода. ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо донесе три бода за Јувентус на гостувањето во Рим кај Лацио, ЦР7 погоди од белата точка во финишот од мечот за победа од 1-2.„Старата Дама“ ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Рома не успеаа да го освојат целиот плен на незгодното гостување кај Аталанта во Бергамо иако по 40 минути игра водеа со 3-0. Клубот од Рим ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Рома не успеаа да го освојат целиот плен на незгодното гостување кај Аталанта во Бергамо иако по 40 минути игра водеа со 3-0. Клубот од Рим ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Медиумите од Италија ги откриваат желбите на Јувентус на трансфер пазарот благодарејќи на спортскиот директор Фабио Паратичи, кој ги заборавил своите белешки ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Спортскиот директор на Јувентус, Фабио Паратичи, го направи гафот на годината, откако во еден римски ресторан, ја заборавил салфетата на која на соработниците ...
  сите 8 | | | веќе видена

  На денешен ден 27 јануари 2019 – Светски ден на холокаустот 1814.- Во Берлин умрел Јохан Готлиб Фихте, германски филозоф, еден од водечките претставници на ...
  сите 8 | | | веќе видена