Рим

  во

  Медиумите во Турција и Италија се повеќе пишуваат за иднината на македонскиот фудбалски репрезентативец, Елиф Елмас. За играчот од средниот ред наводно постои ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Јулијанскиот календар го вовел Гај Јулије Цезар и се користел во цела Европа до 16 век, кога се прифатил Грегоријанскиот календар, пишува порталот ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Таа се смета за светица која спасува од магии и гатачки и сите волшебни замки на нечестивиот. Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 22 ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Оваа славна ревнителка на Христовата вера се роди во Рим во дом богат и сенаторски, од татко паганин и мајка христијанка. Уште како млада се приврза со љубов ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Бројот на коњски сили или големината на бандажите однедадеж стануваат неинтересни кога на сцена стапува Volvo XC40. Во време кога во премиум сегментот ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Севернокорејскиот дипломат Џо Сонг Гил, кој до скоро беше амбасадор во Италија, исчезна со својата сопруга, откако ја напушти Амбасадата во ноември, изјави ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Севернокорејскиот дипломат Џо Сонг Гил, кој до скоро беше амбасадор во Италија, исчезна со својата сопруга, откако ја напушти Амбасадата во ноември, изјави ...
  сите 56 | | | веќе видена