Рим

  во

  Близок извор од таборот на италијанскиот калчо гигант Интер, откри дека белгискиот интернационалец Раџа Најголан, сака да се врати во редовите на Рома, иако ...
  сите 27 | | | веќе видена

  За оние кои не чуле никогаш за него и не го знаат (а такви ги има мнозинство), човекот на сликата погоре е Стеван Попов. По занимање беше пилот кој целиот свој ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Белгиецот е во проблеми во екипата на Интер, аудио снимките ги открија плановите на фудбалерот за тоа како да се врати во редовите на Рома, а неговата сопруга ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Филипо Инѕаги ќе му биде домаќин на својот брат Симоне, утре во Болоња на дуелот со Лацио во Серија А. Братскиот дуел повторно ќе биде во фокусот на Чизмата, а ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Папата Фрaнциско ги воведе католиците во Божик повикувајќи ги луѓето од развиениот свет да живеат поедноставен и помалку материјалистички живот, осудувајќи го ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Како што сега стојат работите само две победи го спасуваат Ди Франческо. Ако не победи утре против Сасуоло или за викендот против Парма, Ди Франческо многу ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциско денеска во традиционалната божиќа порака „За градот и светот“ (Урби ет орби) нагласи дека на разликите ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциско денеска во традиционалната божиќна порака „За градот и светот“ (Урби ет орби) нагласи дека на разликите ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Фото: РојтерсПапата Франциско синоќа ги повика верниците од развиениот свет да живеат поедноставни, помалку материјални животи и го осуди длабокиот јаз меѓу ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Папата Франциско синоќа ги повика верниците од развиениот свет да живеат поедноставни, помалку материјални животи и го осуди длабокиот јаз меѓу сиромашните и ...
  сите 17 | | | веќе видена