Рим

  во

  Градоначалниката на Рим, Вирџинија Реџи, денеска беше ослободена од обвиненијата за лажно сведочење пред судот, поврзана со вработување на пријател во ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Обилниот дожд и силниот ветер во централна Италија не ги спречија околу двете илјади љубители на “Abarth” да присуствуваат на денот на популарната скорпија на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Пет недели по раѓањето на ќерката Рани Роуз со музичарот Дани Фуџикава, 39-годишната актерка Кејт Хадсон се појави во јавноста на настан во Лос Анџелес по ...
  сите 4 | | | веќе видена