Рим

  во

  Деновиве под засилена медиумска опсервација за можна финансиска злоупотреба се седум наши дипломатско конзуларни претставништва и тоа во Киев, Приштина, Рим, ...
  | | веќе видена

  Националната арена доби ново име по славната и прерано починатата македонска поп-икона Тоше Проески, иако ретки се случаите стадиони во Европа да бидат ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Она што се најавуваше претходно денес доби и официјална потврда, нашиот најголем спортски објект место „Филип Втори“ од денес го носи името на музичката ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед и Барселона утре на „Олд Трафорд“ го играат првиот натпревар од четвртфиналето од Лигата на шампиони. Ова ќе биде прва службена средба на ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Каио Џулио Чезаре Мусолини, правнукот на фашистичкиот диктатор Бенито Мусолини, именуван по еден од најпознатите владетели на античкиот Рим, влегува во ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Кога Ајакс на ждрепката за четвртфинале на ЛШ го доби Јувентус, битка која почнува во среда вечер, на Давид Енд на памет му паднала една помисла: одмазда. ...
  | | веќе видена