Рим

  во

  Ди Франческо на стадионот „Олимпико“, при постигнувањето на израмнувачкиот гол на Костас Манолас во 82-та минута за 3:3, удирал со раката во пластичната ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Тренерот на Рома, Еузебио ди Франческо, се повреди на натпреварот против Аталанта од второто коло во италијанското првенство, кој заврши со реми 3:3. Ди ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Иселениците од Македонија кои можеби сега повикуваат на бојкот на референдумот мислам дека не се толку голема група, колку што се остава впечаток во јавноста, ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Аталанта уште еднаш си заминува од Рим со добар резултат, „Волчицата“ се спасуваше од пораз откако гостите на пауза имаа предност од 1-3. Италија Аталанта уште ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Последниот меч од второто коло во Серија А донесе многу возбудувања и шест погодока, Аталанта на полувреме водеше со 1-3 во Рим но Рома на крајот се избори за ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Папата Франциско изјави дека нема да ги коментира обвинувањата од поранешниот висок претставник на Ватикан, Карло Марија Вигано, дека ги прикривал случаите на ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Папата Франциско изјави дека нема да ги коментира обвинувањата од поранешниот висок претставник на Ватикан, Карло Марија Вигано, дека ги прикривал случаите на ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Папата Франциско изјави дека нема да ги коментира обвинувањата од поранешниот висок претставник на Ватикан, Карло Марија Вигано, дека ги прикривал случаите на ...
  сите 19 | | | веќе видена