Рим

  во

  Интер вечерва славеше на гостувањето на „Олимпико“, со двата гола на Икарди и погодокот на Брозовиќ, Интер го доби дербито против Лацио со 0-3. Италија Нова ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Марсело Брозовиќ постигна убав погодок во мрежата на Лацио, најавувајќи ја големата победа на Интер во Рим, но на социјалните мрежи е актуелен и поради еден ...
  сите 8 | | | веќе видена

  При налет на силен ветер во Италија денеска загинаа пет лица. Две млади лица загинале близу до главниот град Рим, кога дрво паднало врз автомобилот со кој ...
  сите 111 | | | веќе видена