Рим

  во

  Руски навивач се здоби со убоди од нож во близина на стадионот „Олимпико“, други двајца се претепани, додека триесетина се повредени во метро станицата во Рим. ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Руската амбасада во Рим соопшти дека околу 30 луѓе, меѓу кои и руски навивачи кои оделе кон „Олимпико“ се повредени при дефект на подвижните скали во метро ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Рим добро ќе го запамети денот кога навивачите на ЦСКА гостуваа да го бодрат својот клуб. Инцидентот со ескалаторот (тука) пред почетокот на натпреварот како ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Руски навивач се здоби со убоди од нож во близина на стадионот „Олимпико“, други двајца се претепани, додека триесетина се повредени во метро станицата во ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Рим, 24 октомври 2018 (МИА) – Руски навивач се здоби со убоди од нож во близина на стадионот „Олимпико“, други двајца се претепани, додека триесетина се ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Руски навивач се здоби со убоди од нож во близина на стадионот „Олимпико“, други двајца се претепани, додека триесетина се повредени во метро станицата во Рим. ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Вистински хаос се случуваша на ескалатор на метро станица во Рим пред почетокот на мечот меѓу Рома и ЦСКА Москва, најмалку 20 лица се повредени од кои осум ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Европската комисија го отфрли во вторникот предлогот на владата на Италија за буџетот за следната 2019 година, оценувајќи дека на „незапаметен“ начин се кршат ...
  сите 37 | | | веќе видена

  ЦСКА Москва вечерва и гостува на Рома во Лигата на шампионите, а дел од фановите на рускиот тим доживеаја непријатен момент во италијанската престолнина Рим. ...
  сите 29 | | | веќе видена