Рим

  во

  Каио Џулио Чезаре Мусолини, правнукот на фашистичкиот диктатор Бенито Мусолини, именуван по еден од најпознатите владетели на античкиот Рим, влегува во ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Кога Ајакс на ждрепката за четвртфинале на ЛШ го доби Јувентус, битка која почнува во среда вечер, на Давид Енд на памет му паднала една помисла: одмазда. ...
  | | веќе видена

  Од едната страна на Рим упатија обвинување до другата дека имала големо влијание во медиумите кои на големо го отворија прашањето за тоа колку пеналот против ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Иако целиот фокус на медиумите и на фановите ќе биде насочен кон Лионел Меси кога Барселона ќе го посети Манчестер јунајтед за пресметка во четврт-финалето на ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Иако целиот фокус на медиумите и на фановите ќе биде насочен кон Лионел Меси кога Барселона ќе го посети Манчестер јунајтед за пресметка во четврт-финалето на ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Англиските медиуми и навивачи многу сакаат да одат од една крајност во друга, па така кога некој тоне како што беше случај со Јунајтед под Мурињо, тераа шеги ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Милански Интер и Аталанта од Бергамо одиграа реми без голови попладнево на „Џузепе Меаца“ во рамки на 31. коло на Серија А. Двете екипи создадоа свои шанси, но ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Милански Интер и Аталанта од Бергамо одиграа реми без голови попладнево на „Џузепе Меаца“ во рамки на 31. коло на Серија А. Двете екипи создадоа свои шанси, но ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Според економистите во епицентарот на европското политичко забавување постои итна потреба од политички активности за да се обезбеди економски раст и да се ...
  сите 9 | | | веќе видена