Рим

  во

  Министрите за финансии на Еврозоната денеска одржуваат средба во Брисел посветена на националните буџети на земјите членки, меѓу кои италијанскиот предизвикува ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Министрите за финансии на Еврозоната денеска одржуваат средба во Брисел посветена на националните буџети на земјите членки, меѓу кои италијанскиот предизвикува ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Исто како и луѓето, така и големите градови се раѓаат, развиваат и менуваат. И како што во текот на животот сите ние добиваме прекари кои најдобро не' ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Министрите за финансии на Еврозоната денеска одржуваат средба во Брисел посветена на националните буџети на земјите членки, меѓу кои италијанскиот предизвикува ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Министрите за финансии на Еврозоната денеска одржуваат средба во Брисел посветена на националните буџети на земјите членки, меѓу кои италијанскиот предизвикува ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 22 октомври. Денеска е Свети Аверкиј Рамноапостолен Во времето на царот Антонин Св. Аверкиј беше ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Рома вчера освои само бод во Фиренца против Фиорентина, што и не е толкава катастрофа, но самата игра на „волчицата“ беше под нивото, а тоа доведе до ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ и Рожер Федерер одиграа епско полуфинале на Мастерс турнирот во Париз, понудувајќи им на големите тениски фанови спектакуларна претстава во која ...
  сите 116 | | | веќе видена

  Два огромни прекуокеански крузери се судрија и тоа додека биле закотвени во италијанско пристаниште. Причина за ваквиот судир не е неискуството на кормиларите, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Два огромни прекуокеански крузера се судрија и тоа додека биле закотвени во италијанско пристаниште. Причина за ваквиот судир не е неискуството на кормиларите, ...
  сите 6 | | | веќе видена