Рим

  во

  Книгата „Macedonians in the world” („Македонците во светот”) на новинарот и публицистот Славе Николовски Катин денеска ќе ја има својата охридска промоција. ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Босанскиот фудбалски репрезентативец, Един Џеко одлучи да остане во Рома затоа што не можеше повеќе да го чека расплетот на сагата на Мауро Икарди во Интер, ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Според последните промени во органите на управување на Сава пензиско друштво АД Скопје, Коста Ивановски, CFA е назначен за нов член на Управниот одбор. Тој е ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Предание за слонот Дека природата ваја исклучителни дела доказ е атрактивната карпа што има форма на слон, создадена од две природно споени карпи во ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Според последните промени во органите на управување на Сава пензиско друштво АД Скопје, Коста Ивановски, CFA е назначен за нов член на Управниот одбор. Тој е ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Според последните промени во органите на управување на Сава пензиско друштво АД Скопје, Коста Ивановски, CFA е назначен за нов член на Управниот одбор. Тој е ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Во понеделник на 19 август од 12 часот во Прличевата одаја на НУ „Григор Прличев“ во Охрид ќе биде промовирана книгата книгата „Macedonians in the World“ ...
  сите 14 | | | веќе видена

  30 годишниот дефанзивец на пат за Рим, во Италија шпекулираат дека веќе ги договорил личните услови во преговорите со Рома, последниот збор го има Ливерпул, а ...
  сите 245 | | | веќе видена