Рим

  во

  Ни рековте дека е штета да си заминуваме. Нè советувавте во август да дојдеме на разговор кај Вас. Дојдовме, нè сретнавте во ходник, рековте да оставиме број ...
  | | веќе видена

  Македонскиот репрезентативец, Горан Пандев со неговиот тим Џенова триумфираше со 2-1 против неговиот екс-тим Лацио. На натпреварот на „Луиџи Ферарис“ гостите ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Македонскиот репрезентативец, Горан Пандев со неговиот тим Џенова триумфираше со 2-1 против неговиот екс-тим Лацио. На натпреварот на „Луиџи Ферарис“ гостите ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Младиот италијански фудбалер, Николо Ѕаниоло во својата прва сезона успеа да се наметне во дресот на Рома и да ги придобие срцата на сите навивачи на римската ...
  сите 46 | | | веќе видена

  На денешн ден - 17 февруари - Ден на македонското новинарство 1600.- По пресудата на инквизицијата на плоштадот Кампо деи Фиори во Рим бил запален Џордано ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Гостин во Централниот дневник на 1ТВ беше универзитетскиот професор Владимир Пивоваров, кој ја анализираше безбедносната ситуација по немирот во јавноста што ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Бил во Софија кога бил отруен трговец со оружје, во Британија за референдумот за Брегзит, во Каталонија кога гласале за независност. Дваесетина дена пред ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Британскиот телевизиски канал „Скај њуз” идентификуваше трет осомничен за минатогодишното труење на поранешниот руски шпион Сергеј Скрипал и неговата ќерка ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Се одигра првата рунда натпревари од денешните предвидени во рамките на 16 финалето во Лига Европа, Арсенал не ја оправда фаворитската улога, но, тоа го стори ...
  сите 32 | | | веќе видена