Работнички

  во

  Жена морала да се врати на работа две недели откако станала мајка, за да не го загуби работното место. Друга пак, за истите работни обврски и со исто ниво на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ го повтори вчерашниот став на КК Раб0тнички околу одлуката на МКФ за одбивање на регистрација на ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Управата на КК Работнички остро реагира на одлуката на МКФ за одбивање на регистрација на Американецот Ксавиер Џонсон, кој и покрај потпишаниот договор нема да ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Денес, 11 април, во ЕУ Инфо Центар во Скопје, Реактор – Истражување во акција го промовираше новиот извештај од истражувањето на тема Родово базирана ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Пред извесен период турските медиуми објавија дека клубови од Шпанија и Англија го посакуваат Елиф Елмас, но сега британскиот печат оди чекор ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Работнички оствари триумф (1-2) против Шкупи во минатото коло и се врати на победнички колосек, а капитенот Баже Илијоски се надева дека со идентичен рецепт ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Повеќе од 42 илјади млади ја потпишаа петицијата во Холандија со која се бара проституцијата да стане кривично дело. Според актуелниот закон, во случај на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Повеќе од 42 илјади млади ја потпишаа петицијата во Холандија со која се бара проституцијата да стане кривично дело. Според актуелниот закон, во случај на ...
  сите 15 | | | веќе видена