Работнички

  во

  Кога играат старите лути скопски ривали Шкупи и Вардар, а посебно на Чаир, тогаш тоа е дерби на колото. Така е и во ова 14. коло кое се игра денеска со почеток ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Старото скопско дерби меѓу Шкупи и Вардар на Чаир од 13 часот е во фокусот на вниманието во 14. рунда од домашното првенство. Двете екипи по долг период се во ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Таа веќе четири години работи како фитнес тренер, а до неодамна се натпреваруваше и на фитнес натпревари на светско ниво. Моментно закрепнува од повредата на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Селекторот на младата македонска фудбалска репрезентација, Добринко Илиевски врати неколкумина „отпишани“ репрезентативци во составот во пресрет на двата ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Шестото коло во македонската кошарка ќе биде одбележано со големото дерби меѓу вечните ривали МЗТ Скопје и Работнички кое се игра во СЦ „Јане Сандански“. Таа ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Селекторот на младата македонска фудбалска репрезентација, Добринко Илиевски врати неколкумина „отпишани“ репрезентативци во составот во пресрет на двата ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Селекторот на младата македонска фудбалска репрезентација, Добринко Илиевски врати неколкумина „отпишани“ репрезентативци во составот во пресрет на двата ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Кошаркарите на Работнички утре од 18:00 часот во салата „Градски парк“ ќе одиграат пријателски натпревар од хуманитарен карактер против ветераните на овој ...
  сите 34 | | | веќе видена

  МЗТ Скопје Аеродром и Работнички со хуманитарни активности се загреваат за првата меѓусебна пресметка сезонава, а и на кошаркарски план веќе почнуваат да се ...
  сите 35 | | | веќе видена