Работнички

  во

  По повод 13 Ноември, денот на ослободувањето на Скопје, утре на помошното игралиште на Работнички ќе се одигра ревијален фудбалски натпревар меѓу ветераните на ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Вечерва во СЦ „Јане Сандански“ ќе се одигра големото македонско кошаркарско дерби. Дуелот на вечните ривали МЗТ Скопје Аеродром и Работнички е прв меѓусебен ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Македонските фудбалски легенди денеска од 13 часот ќе одиграат ревијален меч против ветераните на поранешниот европски шампион, екипата на Црвена звезда. Овој ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Најтрофејните македонски клубови МЗТ Скопје Аеродром и Работнички вечерва ќе испишат уште една страница од вечното дерби. Скопските ривали ќе го играат ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Сениорите и младинците на КК „Ангели“ од Кисела Вода ги победија противниците Изминатиов викенд КК „Ангели” од Кисела Вода забележа две значајни победи. ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Кошаркарите на Гостивар направија изненадување и славеа на гостувањето кај Блокотехна со 84-68 во претпоследниот меч од шестата рунда во првата лига. Гостите ...
  сите 12 | | | веќе видена