Работнички

  во

  Екипата на Работнички промовираше две нови засилувања на последниот ден од преодниот рок.„Романтичарите“ беа најактивни на трансфер пазарот оваа зима, па во ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Македонија ЃП и официјално, во финишот на преодниот рок, го промовираше поранешниот македонски репрезентативец Остоја Стјепановиќ како свое најголемо ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Тимот на Работнички повлече уште еден потег во завршницата на зимскиот преоден рок и тоа на позицијата офанзивен играч за врска. Имено клубот од Дебар Маало од ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Работнички е најактивен клуб на фудбалскиот пазар зимава, откако „романтичарите“ вечерва го комплетираа и своето десетто засилувањ во овој преоден рок. Станува ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Желбата на сите осум екипа е една, колку и да сака секој учесник да се „залажува“ дека е важно да се учествува...А токму на ваквите натпреварувања како што е ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Ниту полната сала и големата поддршка што ја добија кошаркарите на Гостивар не им беше доволна да го избегнат поразот од МЗТ Скопје Аеродром кој стигна до ...
  сите 27 | | | веќе видена