Работнички

  во

  Работнички го именуваше Горан Станковски за нов спортски директор на клубот. Во иднина, тој ќе биде задолжен за спортските прашања во клубот, трансферната ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Прволигашот Борец ги договори пријателските натпревари како дел од подготовките за пролетниот дел во Првата македонска фудбалска лига. Велешкиот тим ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Македонскиот тренер Александар Влахо го наследи српскиот стратег Ратко Достаниќ на клупата на Работнички, соопшти вечерва скопскиот фудбалски прволигаш. Влахо ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Како што најави вчера СПОРТМЕДИА, Александар Влахо е новиот шеф на стручниот штаб на Работнички. Поточно тој се враќа на клупата на “романтичарите“ која остана ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Александар Влахо е новиот шеф на стручниот штаб на Работнички, кој по нешто повеќе од една година повторно се враќа во редовите на „романтичарите“. Влахо беше ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ и за 2021 година го намали буџетот за Работнички.СПОРТМЕДИА дознава дека за тимот од “Градски Парк” издвоени ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Тимот на Борец полека но сигурно го комплетира планот за начинот на кој што ќе ги одработи подготовките оваа зима. Нормално, ќе се работи во домашни услови, ...
  сите 45 | | | веќе видена