Работнички

  во

  Македонската репрезентација до 17 години, претстојниот период на Малта ќе одигра три контролни натпревари против домашната репрезентација, соопшти денеска ФФМ. ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Екипата на „Вардар“ денеска ја оствари првата победа во новото првенство на ПМФЛ, откако стигна до трите бода во дуелот со тетовска Ренова. „Црвено-црните“ ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Македонската репрезентација до 17 години, претстојниот период на Малта ќе одигра три контролни натпревари против домашната репрезентација, соопшти денеска ФФМ. ...
  сите 33 | | | веќе видена

  „Црвено-црните“ забележаа победа благодарение на голот на Тигран Барсегјан во 75-тата минута. Вардарци имаа доминација на теренот и сосема заслужено стигнаа до ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Избраниците на тренерот Ќатип Османи после стартното реми со Вардар, овојпат на стадионот во Ѓорче Петров ремизираше без голови 0:0 како „генералка" пред ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Екипата на „Вардар“ денеска ја оствари првата победа во новото првенство на ПМФЛ, откако стигна до трите бода во дуелот со тетовска Ренова. „Црвено-црните“ ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Екипата на „Вардар“ денеска ја оствари првата победа во новото првенство на ПМФЛ, откако стигна до трите бода во дуелот со тетовска Ренова. „Црвено-црните“ ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Вардар со гол на Барсегјан славеше со 1-0 на гостувањето кај Ренова, Шкендија по две одиграни кола не знае за победа откако и денеска одигра реми, овој пат на ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Екипата на „Вардар“ денеска ја оствари првата победа во новото првенство на ПМФЛ, откако стигна до трите бода во дуелот со тетовска Ренова.„Црвено-црните“ ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Екипата на „Вардар“ денеска ја оствари првата победа во новото првенство на ПМФЛ, откако стигна до трите бода во дуелот со тетовска Ренова. „Црвено-црните“ ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Тигран Барсегјан беше најзаслужниот што Вардар стигна до гостинска победа од 0:1 кај Ренова за прва победа во шампионатот во второто коло во Првата лига, по ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Работилници, предавања, перформанси, концерти, изложби, АКТО – фестивалот за современи уметности ја објави програмата за своето 13 издание, што ќе се одржи од ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Вечерва на Националната Арена „Филип Втори" избраниците на тренерот Ѓоре Јовановски беа подобри од оние на Жикица Тасевски и дојдоа до првиот триумф сезонава. ...
  сите 28 | | | веќе видена