Работнички

  во

  Фудбалерите на Шкупи немаа многу време ниту за одмор ниту за размислување по елиминацијата од квалификациите за Лигата на Европа и поразот од азербејџански ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Со трите натпревари што се одиграа попладнево беше отворена тридневната програма во ПМФЛ. Скопското дерби меѓу Работнички и Вардар започна со мала церемонија ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Работнички секогаш го краси младоста и полетноста, тоа е клупска стратегија на „романтичарите“, а сезонава, повеќе принудно поради лошата финансиска ситуација, ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Во моментов се играат три средби од 4.коло во ПМФЛ. По првите 45.минути на соседското дерби меѓу Работнички и Вардар резултатот е 0:0, иако имаа шанси и двете ...
  сите 7 | | | веќе видена