Работнички

  во

  Македонскиот кошаркар со НБА кариера Перо Антиќ денеска стана член на Собранието на Македонскиот олимписки комитет (МОК). Антиќ сѐ уште не е официјално во ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Најдобриот македонски кошаркар, Перо Антиќ денеска стана член на Собранието на Македонскиот олимписки комитет (МОК). Антиќ сѐ уште не е официјално во играчка ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Реџи Нелсон како тинејџер сонувал за тоа да стане професионален фудбалер. Како и многу други деца на темнокожи мигранти, со потекло од Гана, во фудбалот видел ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Реџи Нелсон како тинејџер сонувал за тоа да стане професионален фудбалер. Како и многу други деца на темнокожи мигранти, со потекло од Гана, во фудбалот видел ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Најдобриот македонски кошаркар, Перо Антиќ денеска стана член на Собранието на Македонскиот олимписки комитет (МОК). Антиќ сѐ уште не е официјално во играчка ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Најдобриот македонски кошаркар, Перо Антиќ денеска стана член на Собранието на Македонскиот олимписки комитет (МОК). Антиќ сѐ уште не е официјално во играчка ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Од таборот на Работнички дефинитивно се најактивни во јануарскиот преоден рок составувајќи конкурентна екипа која со сигурност ќе биде „тврд орев“ за Шкендија ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Горан Силјановски се врати во ФК Работнички. Тој потпиша договор до јуни 2020 година и денеска е претставен како ново, осмо засилување за „романтичарите“. Тој ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Работнички одигра во НБА стил во Битола и го декласира Пелистер со 110:63, а домашните гледачи присуствуваа на кошаркарско шоу на најтрофејниот македонски клуб ...
  сите 2 | | | веќе видена