Работнички

  во

  Средба на кошаркарските легенди од поранешна СФРЈ по повод одбележувањето на 80. роденден на кошаркарскиот тренер Лазар Лечиќ, денеска се одржа во просториите ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Средба на кошаркарските легенди од поранешна СФРЈ по повод одбележувањето на 80. роденден на кошаркарскиот тренер Лазар Лечиќ, денеска се одржа во просториите ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Градоначалникот Петре Шилегов денеска оствари средба со кошаркарските легенди од поранешна СФРЈ кои престојуваат во Скопје по повод одбележувањето на 80. ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Осумдесеттиот роденден на Лазар Лечиќ е уникатен повод во Скопје за собир на дел од кошаркарската елита од поранешна Југославија. Свечената академија која ќе ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Денеска се комплетираше 33 коло во најсилниот домашен фудбалски шампионат, на три кола до крајот Беласица се издигна и има фантастична серија која и дава надеж ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Вардар не ја искористи лошата форма на Работнички, дербито меѓу соседите заврши нерешено 1-1, Беласица прокнижи уште три важни бода во битката за опстанок ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Работнички не успеа да стигне до посакуваните три бода против Вардар во 33. коло од Првата македонска фудбалска лига. На гостувањето на стадионот „Борис ...
  сите 6 | | | веќе видена