Работнички

  во

  Поранешниот македонски репрезентативец, а воедно и поранешен капитен на репрезентацијата, Ванче Шиков е нов фудбалер на Академија Пандев. Тој веќе тренира со ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Вардар ја совлада Македонија ЃП со минимални 1:0 на стадионот „Борис Трајковски“ во Маџари во рамки на третото коло од Првата македонска фудбалска лига. ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Академија Пандев минимално со 1:0 славеше против Шкупи, во 20. минута од средбата после еден изведен корнер највисок во скокот беше Димов. Иако домаќините од ...
  сите 39 | | | веќе видена