Работнички

  во

  Дваесет години никој не предупредил за безбедносните мерки. Сега, оваа цистерна се надгледува 24 часа. Како оваа хемикалија да се транспортира до една од само ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Турскиот портал „Акшам“ тврди дека фудбалскиот клуб Кашимпаша е сериозно заинтересиран во своите редови да го донесе 19-годишниот фудбалер на Вардар Али Адем. ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Работнички синоќа загуби со 1:2 дома од Шкендија откако главниот судија на тетовчани им даде два пенала од кои вториот во 90-тата минута. Клубот од Дебар Маало ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Затоа ние со нашите вечерашни гости Павле Богоевски и Сафет Бишевац во „Само вистина“ ќе трагаме по одговори за нашата и ваша вистина. Чекајќи ја Европската ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Јапонските компании им забрануваат на жените да носат очила, изгледале ладноОбјавено пред 3 часа – 11 ноември, 2019Од Макфакс Носењето очила на работа стана ...
  | | веќе видена

  Носењето очила на работа стана емотивно прашање во Јапонија. Според некои извештаи во медиумите, некои компании во Јапонија им забраниле на своите работнички ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Подобри услови за работа но и зголемување на минималната плата денеска од протестот во Штип побараа текстилците. Работничките од најслабо платениот сектор во ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Пред капијата на поранешниот моден гигант „Астибо” во Штип се одржа протест на текстилните работнички со кој побараа подобри услови за работа и зголемување на ...
  сите 19 | | | веќе видена