Работнички

  во

  Кошаркарите на новиот македонски прволигаш, Академија ФМП го изненадија Работнички во денешниот натпревар од домашниот шампиона (87:83). За ФМП ова е прва ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Денеска се одиграа три натпревари петтото коло во најсилната македонска кошаркарска лига, со едно големо изненадување кое го направи ФМП Академија. Бранителот ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Лидерот во Првата македонска лига, Вардар денеска беше поразен на гостувањето кај Струга Трум Лум со 2-1, ова беше прв пораз на црвено-црните по серија од 12 ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Денеска се одиграа четири натпревари во рамките на 14 коло од Првата македонска фудбалска лига, лидерот поразен се врати од гостувањето во Струга, а Академија ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Денеска се одиграа четири натпревари од 14. коло во Првата македонска фудбалска луга, големо изненадување приреди Струга Трим Лум совладувајќи го лидерот во ...
  сите 61 | | | веќе видена