Работнички

  во

  Болтон Вондерерс е поранешен премиерлигаш, што ја претставуваше Англија и на европската сцена, а денеска играчите на популарните „скитници“ играат во третото ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Комбиниран состав на Шкендија, главно од помладите фудбалери кои не добиваат посериозна шанса во шампионатот, загуби од косовскиот прволигаш Приштина со 1-2 ...
  сите 2 | | | веќе видена

  По враќањето од Јозгат Бозоксор и големото искуство кое го имаше во ракометна Турција, поранешниот младинец на Вардар, Јован Талевски се одлучи за нов ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Селекторот на македонската репрезентација до 18 години, Шкумбин Арслани го објави списокот со фудбалери на кои ќе смета за двата контролни натпревари против ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Најголем број пријави за кршење на работничките права во Источниот регион за изминатите две и пол години се регистрирани во Штип и Кочани, а најмалку во Виница ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Најголем број пријави за кршење на работничките права во Источниот регион за изминатите две и пол години се регистрирани во Штип и Кочани, а најмалку во Виница ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Најголем број пријави за кршење на работничките права во Источниот регион за изминатите две и пол години се регистрирани во Штип и во Кочани, двете најголеми ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Гостивар доби театар и целосна поддршка од државата. За една година доби двајца директори, но нема ниту една премиера. Вработувањата и формалното започнување ...
  сите 21 | | | веќе видена