Работнички

  во

  Шкендија ја забележа седмата победа во Првата македонска лига и останува единствената екипа без пораз сезонава. Денеска во 11 коло од шампионатот во градското ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Вардар со гол во 97. минута дојде до реми од 2-2 на гостувањето кај Струга ТЛ, Шкендија со 3-1 ја совлада Ренова, а Беласица со 2-1 ја победи Академија Пандев ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Денес од 13:30 часот се одиграа натпревари од 11. коло во македонската прва лига. Во тетовското дерби Шкендија лесно се справи со Ренова победувајќи со 1:3. ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Многу возбудувања и многу голови донесоа петте денешни мечеви од новата рунда во Првата македонска фудбалска лига. Скопската пресметка меѓу Работнички и Шкупи ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Лидерот Шкендија како гостин славеше во тетовското дерби против Ренова со конечни 3-1, за зацврстување на врвот на табелата во ПМФЛ. Љума и Кривак погодуваа за ...
  сите 34 | | | веќе видена

  ПМФЛ – РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО – 11. КОЛО…. Струмица: АК. ПАНДЕВ – БЕЛАСИЦА (1-2) Стоилов 11′(п) – Митевски 42′, Сулев 67′ Тетово: РЕНОВА – ШКЕНДИЈА (1-3) Селмани ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Работнички и дефинитивно израснува нов бисер во своите редови, феноменалниот Лука Станковски кој игра во извонредна форма оваа сезона. 17-годишниот Станковски ...
  сите 12 | | | веќе видена

  ПМФЛ – РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО – 11. КОЛО…. Струмица: АК. ПАНДЕВ – БЕЛАСИЦА (1-1) Стоилов 11′(п) – Митевски 42′ Тетово: РЕНОВА – ШКЕНДИЈА (0-2) Љума 4′, Кривак 42′ ...
  сите 42 | | | веќе видена

  ПМФЛ – РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО – 11. КОЛО…. Струмица: АК. ПАНДЕВ – БЕЛАСИЦА (1-2) Стоилов 11′(п) – Митевски 42′, Сулев 67′ Тетово: РЕНОВА – ШКЕНДИЈА (1-3) Селмани ...
  сите 42 | | | веќе видена

  ПМФЛ – РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО – 11. КОЛО…. Струмица: АК. ПАНДЕВ – БЕЛАСИЦА (1-1) Стоилов 11′(п) – Митевски 42′ Тетово: РЕНОВА – ШКЕНДИЈА (0-2) Љума 4′, Кривак 42′ ...
  сите 42 | | | веќе видена

  ПМФЛ – РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО – 11. КОЛО…. Струмица: АК. ПАНДЕВ – БЕЛАСИЦА (1-0) Стоилов 11′(п) Тетово: РЕНОВА – ШКЕНДИЈА (0-1) Љума 4′ Струга: СТРУГА ТЛ – ВАРДАР ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Добро е, фудбалот во Македонија барем засега продолжува да се игра. Па така денеска на програмата е 11. коло, или последно од првиот круг во тековната сезона, ...
  сите 47 | | | веќе видена