Работнички

  во

  Вардар рутински го совлада Борец со 2-0, Шкендија ја оствари првата победа под водство на новиот тренер триумфирајќи над Силекс со 3-0, Работнички загуби кај ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Вардар рутински го совлада Борец со 2-0, Шкендија ја оствари првата победа под водство на новиот тренер триумфирајќи над Силекс со 3-0, Работнички загуби кај ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Единаесеттото коло во Првата македонска фудбалска лига ни донесе еднонасочен фудбал, бидејќи домаќините се покажаа крајно негостопримливи, остварувајќи пет ...
  сите 100 | | | веќе видена

  ПМФЛ – РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО – 11. КОЛО…. Скопје: ВАРДАР – БОРЕЦ (1-0) Аврамовски 3′ Тетово: ШКЕНДИЈА – СИЛЕКС (1-0) Фелипе 31′ Струга: СТРУГА ТЛ – РЕНОВА (0-0) ...
  сите 100 | | | веќе видена

  ПМФЛ – РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО – 11. КОЛО…. Скопје: ВАРДАР – БОРЕЦ (1-0) Аврамовски 3′ Тетово: ШКЕНДИЈА – СИЛЕКС (2-0) Фелипе 31′, Мици 56′ Струга: СТРУГА ТЛ – ...
  сите 100 | | | веќе видена

  ПМФЛ – РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО – 11. КОЛО…. Скопје: ВАРДАР – БОРЕЦ (1-0) Аврамовски 3′ Тетово: ШКЕНДИЈА – СИЛЕКС (1-0) Фелипе 31“ Струга: СТРУГА ТЛ – РЕНОВА (0-0) ...
  сите 100 | | | веќе видена

  ПМФЛ – РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО – 11. КОЛО…. Скопје: ВАРДАР – БОРЕЦ (2-0) Аврамовски 3′, Али Адем 71′ Тетово: ШКЕНДИЈА – СИЛЕКС (3-0) Фелипе 31′, Мици 56′, Благојевиќ ...
  сите 100 | | | веќе видена

  ПМФЛ – РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО – 11. КОЛО…. Скопје: ВАРДАР – БОРЕЦ (1-0) Аврамовски 3′ Тетово: ШКЕНДИЈА – СИЛЕКС (0-0) Струга: СТРУГА ТЛ – РЕНОВА (0-0) Скопје: ШКУПИ ...
  сите 100 | | | веќе видена

  ПМФЛ – РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО – 11. КОЛО…. Скопје: ВАРДАР – БОРЕЦ (0-0) Тетово: ШКЕНДИЈА – СИЛЕКС (0-0) Струга: СТРУГА ТЛ – РЕНОВА (0-0) Скопје: ШКУПИ – РАБОТНИЧКИ ...
  сите 100 | | | веќе видена

  На Работнички не му е местото на дното вели новиот тренер Марјан Андрески, кој денеска на Чаир ќе го има дебито како шеф на стручниот штаб. Тој го наследи ...
  сите 100 | | | веќе видена