Работнички

  во

  " alt=Првите четвртфинални дуели во Купот на Македонија одиграни попладнево донесоа помалку неочекувани резултати.Најинтересниот меч се одигра во Тетово, каде ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Екипата на Македонија Ѓорче Петров го совлада Работнички со минимални 1:0 во првиот натпревар од четвртфиналето на Купот на Македонија.Иако имаше бројни шанси ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Првите четвртфинални дуели во Купот на Македонија одиграни попладнево донесоа помалку неочекувани резултати. Најинтересниот меч се одигра во Тетово, каде ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Првите четвртфинални дуели во Купот на Македонија одиграни попладнево донесоа малку неочекувани резултати. Најинтересниот меч се одигра во Тетово, каде што ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Прилепчани обезбедија предност пред реваншот благодарение на погодокот на Макота во 19. минута од средбата на Градскиот стадион во Тетово. Дополнителен проблем ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Ова попладне се одиграа првите четвртфинални дуели во Купот на Македонија, а од остварените резултати, мора да се напомене дека фаворитската улога ја оправда ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Денес со почеток од 13:00 часот се одигра натпреварите од Купот на Македонија во кои победи забележаа екипите на Академија Пандев, Македонија Ѓорче Петров, ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Во несекојдневен хуманитарен натпревар, ветераните на КК Работнички ќе играат пријателски меч со актуелната постава на тимот од Градски Парк. На денешната прес ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Градот Скопје на следната седница на Советот на Скопје идната недела ќе започне со менување на имињата на катните гаражи, така што пред советниците ќе се најде ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Градот Скопје на следната седница на Советот на Скопје идната недела ќе започне со менување на имињата на катните гаражи, така што пред советниците ќе се најде ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Најтрофејниот македонски кошаркарски клуб, КК Работнички, утре (7 ноември) во 18 часот организира хуманитарен кошаркарски натпревар на сегашниот тим со ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Утре во 18 часот во храмот на македонската кошарка , салата во Градскиот парк  хуманитарен натпревар ќе одиграат актуелниот тим на КК Работнички против тимот ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Најтрофејниот македонски кошаркарски клуб, КК Работнички, утре (среда; 7.11.2018), во 18 часот организира хуманитарен кошаркарски натпревар на сегашниот тим со ...
  сите 10 | | | веќе видена