Лалковски: Пасијата за фудбал и иновација не спои во ВИ стартап за револуција на скаутингот


Кога ќе ги споите пасиите за иновација и фудбал добивате уникатен интернационален стартап кој развива вештачка интелигенција за откривање млади таленти и ...
| | веќе видена | слични

Градското дерби меѓу Вардар и Работнички викендов се врати онаму каде што му е местото, на Градски. Навивачка атмосфера, песни, Комити, Вршац, пиво, легенди, ...
| | веќе видена | слични

Славниот фудбалер, Сол Кембел посетата на Македонија како дел од групата претставници на компанијата за нова технологија во спортот „Талентс“ ја искористи и за ...
| | веќе видена | слични

Големо фудбалско име од Премиер лигата викендов ни дојде во Скопје, па дури нешто и од кампањата за избори фати, тоест го спомнаа во тој контекст. Познатиот ...
| | веќе видена | слични

Прославениот англиски репрезентативец Сол Кемпбел пристигна во Македонија во работна посета на фирмата „Талнетс“ која се занимава со анализа на фудбалски ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателката на државата, Гордана Сиљановска – Давкова вчера на своето прво меѓународно учество на одбележувањето на ликот и делото на словенските ...
сите 185 | | | веќе видена

Откако економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази, минатата недела даде изјава во која рече дека „доктор Нико Беќаровски е доктор од ...
сите 92 | | | веќе видена

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против У.Ф.(63) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „кражба“ и „демнење“. Тој извесно ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лалковски: Пасијата за фудбал и иновација не спои во ВИ стартап за револуција на скаутингот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: