Работнички

  во

  ПМФЛ – РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО – 13. КОЛО…. Скопје: МАКЕДОНИЈА ЃП – СИЛЕКС (0-1) Благојевиќ 30′ Тетово: ШКЕНДИЈА – БОРЕЦ (3-0) Алими 23′, 30′, Б. Ибраими 24′ Скопје: ...
  сите 63 | | | веќе видена

  ПМФЛ – РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО – 13. КОЛО…. Скопје: МАКЕДОНИЈА ЃП – СИЛЕКС (0-1) Благојевиќ 30′ Тетово: ШКЕНДИЈА – БОРЕЦ (4-0) Алими 23′, 30′, 66′, Б. Ибраими 24′ ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Откако деновиве во македонските медиуми излезе сведоштво на една текстилна работничка, која раскажува за бруталното однесување на работодавците кон ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Откако деновиве во македонските медиуми излезе сведоштво на една текстилна работничка, која раскажува за бруталното однесување на работодавците кон ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Вардар има можност да биде со пет бода предност во однос на второпласираната Академија Пандев на врвот од табелата по 13. коло во Првата македонска фудбалска ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Во игрите „топло-ладно“, Шкендија денеска во 13. коло од Првата македонска фудбалска лига мора да игра на победа во пресметката против Борец. По претходното ...
  сите 58 | | | веќе видена

  На четирите саботни средби од четвртото коло во македонската Прва лига за кошаркари, убедливи победи забележаа екипите кои важеа за фаворити. Резултати: Кожув ...
  сите 45 | | | веќе видена

  На четирите саботни средби од четвртото коло во македонската Прва лига за кошаркари, убедливи победи забележаа екипите кои важеа за фаворити. Резултати: Кожув ...
  сите 46 | | | веќе видена

  На четирите саботни средби од четвртото коло во македонската Прва лига за кошаркари, убедливи победи забележаа екипите кои важеа за фаворити.Резултати: Кожув – ...
  сите 48 | | | веќе видена

  На четирите саботни средби од четвртото коло во македонската Прва лига за кошаркари, убедливи победи забележаа екипите кои важеа за фаворити. Резултати: Кожув ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Нивото на информираност на младите од земјава за нивните работнички права се на многу ниско ниво, покажува истражувањето на Центарот за напредни студии на ...
  сите 10 | | | веќе видена