Работнички

  во

  Вардар и официјално, пред продолжението од сезоната, ги промовираше сите свои нови фудбалери со кои тимот ќе се обиде да го задржи натпреварувачкото ниво од ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Македонското кошаркарско првенство ќе почне на 3 октомври. Федерацијата ќе ги покрие трошоците за задолжителното тестирање од Ковид-19, на 72 часа пред ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Заменик државниот секретар на САД, Стивен Биган, во телефонски брифинг за новинарите денеска укажа дека Вашингтон ги поддржува барањата на белоруската ...
  сите 149 | | | веќе видена

  Со денешната ждрепка во просториите на Кошаркарската федерација на С.Македонија, одреден е распоредот на натпреварите во Првата кошаркарска лига за ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Новата сезона во Првата лига-мажи ќе почне на 3.октомври, одлучи Здружението на претставниците на клубовите кои се дел од прволигашката конкуренција. Меѓу нив ...
  сите 34 | | | веќе видена

  По повеќе од шест месеци пауза, денеска повторно ќе стартуваат возбудувањата на домашната ракометна сцена, со одигрување на првото коло од Супер-лигата. Новата ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Со помош на Стопанската комора на Македонија, МКД.мк објавува серија написи за тоа каква е состојбата во македонското стопанство во услови на пандемија. ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Младите фудбалерки од фудбалската школа ФК Кул од Скопје имаа несекојдневна можност да поразговараат и да добијат совет од селекторот на Светскиот шампион во ...
  сите 23 | | | веќе видена