Работнички

  во

  Повеќе од 42 илјади млади ја потпишаа петицијата во Холандија со која се бара проституцијата да стане кривично дело. Според актуелниот закон, во случај на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Повеќе од 42 илјади млади ја потпишаа петицијата во Холандија со која се бара проституцијата да стане кривично дело. Според актуелниот закон, во случај на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Македонија ЃП стигна до третото финале во Купот на Македонија во клупската историја, откако ја елиминира Беласица во полуфиналната пресметка. Со две минимални ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Општественото богатство е нееднакво распределено, сè се троши на едно место, вели Гордана Јанкуловска Давкова од митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Бутел. Според неа, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Вардар и Шкендија ќе играат во младинското финалето од Купот на Македонија, додека во финалето во пионерска конкуренција ќе играат ФК Њу Старс од Скопје и ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Kошаркарскиот клуб Блокотехна успеа, по само по две години од своето основање, да го крене првиот победнички пехар во меѓународна конкуренција, триумфирајќи во ...
  сите 109 | | | веќе видена

  Работнички, МЗТ Скопје Аеродром, Блокотехна, Гостивар, Кожув, Куманово се шесте екипи кои успеаа да се изборат и продолжат борбата во Супер лигата оваа сезона. ...
  сите 110 | | | веќе видена

  Ако во последно време сте ги разлистувале модните списанија, сте ги гледале модните ревии или пак сте прошетале низ трговските центри, веројатно сте го ...
  сите 29 | | | веќе видена

  „Романтичарите“ ја остварија првата победа под раководство на тренерот Баже Лазаревски. Славеа против Шкупи на Чаир со 1-2, со головите на Оливер Пеев и на ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Шкендија ја зголеми предноста на врвот на 12 бодови откако ја победи Ренова со 2-1, Вардар долго време водеше во дербито против Академија Пандев но гостите ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Неодамна, на иницијатива на компанијата „Витаминка“ новопечените мајки вработени во оваа компанија добија можност за дополнителни три месеци скатено работно ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Неодамна, на иницијатива на компанијата „Витаминка“ новопечените мајки вработени во оваа компанија добија можност за дополнителни три месеци скатено работно ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Шкендија ја зголеми предноста на врвот на 12 бодови откако ја победи Ренова со 2-1, Вардар долго време водеше во дербито против Академија Пандев но гостите ...
  сите 30 | | | веќе видена