Работнички

  во

  Вардар одигра реми без голови против Ренова во рамките на 11-то коло од Првата фудбалска лига. За Вардар ова е втор натпревар во низа без победа, но останува ...
  сите 42 | | | веќе видена

  МЗТ Скопје се избори за победа против Гостивар со конечни 97:81,во рамките од 4. коло од Првата македонска лига. „Аеродромци“ во последната четвртина спречија ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Вардар одигра реми без голови против Ренова во рамките на 11-то коло од Првата фудбалска лига. За Вардар ова е втор натпревар во низа без победа, но останува ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Вардар одигра реми без голови против Ренова во рамките на 11-то коло од Првата фудбалска лига. За Вардар ова е втор натпревар во низа без победа, но останува ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Шкендија ја забележа и втората победа во низа (шеста сезонава) над Македонија ЃП со 5:1. Пред крајот на првото полувреме во листата на стрелците се запишаа ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Вардар одигра реми без голови против Ренова во рамките на 11-то коло од Првата фудбалска лига.За Вардар ова е втор натпревар во низа без победа, но останува да ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Шкендија дојде на само два бода до Вардар откако ја победи Македонија Ѓорче Петров со 5-1, а Вардарци одиграа само 0-0 против Ренова, Академија Пандев со ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Шкендија дојде на само два бода негатива од Вардар откако славеше против Македонија Ѓорче Петров (5:1). Головите за Шкендија ги постигнаа Муслиу во 42. минута, ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Четири победи на петте денешни натпревари остварија домашните екипи во рамките на 11. коло во првата македонска фудбалска лига. Шкеднија, Победа, Академија ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Шкендија дојде на само два бода до Вардар откако ја победи Македонија Ѓорче Петров со 5-1, а Вардарци одиграа само 0-0 против Ренова, Академија Пандев со ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Предноста која ја има лидерот Вардар се стопи на само два бода, откако денеска скопските „црвено-црни“ киксираа против Ренова, и одиграа без голови. Грешката ...
  сите 55 | | | веќе видена

  По 11 кола во Македонската Прва лига, Вардар останува да биде лидер со 24 поени, два повеќе од Шкендија, но повторно загуби драгоцени бодови, откако одигра ...
  сите 54 | | | веќе видена