Прилеп

  во

  Универзитетот „Гоце Делчев“ од Штип и Општина Прилеп ја продлабочуваат соработката во делот на образованието и науката. За таа цел, р екторот на штипскиот ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Меѓународната невладина организација Македонија2025 го отвори повикот за прием на апликации во склоп на Фондот за поддршка на талентирани студенти за тековната ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Предизвиците што ги носи четвртата индустриска револуција и како да се биде успешен во оваа драстична промена во човековата цивилизација се во фокусот на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Во 11.50 часот на патот с ело Големо Радобил - Прилеп, 24-годишниот Д.Д. од село Големо Радобил, управувајќи мотоцикл „Хонда“ без регистарски ознаки, изгубил ...
  сите 71 | | | веќе видена