Прилеп

  во

  Застреланиот и запалениот во Прилеп, Беким Алиу погребан во родното Јеловјане На гробиштата во тетовското село Јеловјане на Шар Планина денеска беше погребан ...
  сите 163 | | | веќе видена

  Мештаните на тетовско Јеловјане со јавен протест реагираа на убиството во Прилеп, на жител од нивното село кој денес беше погребан на селските гробишта. ...
  сите 163 | | | веќе видена

  Мајкл Дамески кој што светската јавност го запозна преку големото глобално шоу “World of Dance”, верувале или не, настапил на детскиот фестивал “Златно ...
  сите 2 | | | веќе видена

  30 дена притвор одреди судија на претходна постапка при Основниот суд Прилеп за Е.Т. (24) од Битола, осомничениот полицаец за свирепото убиство во Прилепско, ...
  сите 163 | | | веќе видена

  Со тетоважи и набилдан, вакви се речиси сите фотографии на неговиот ФБ профил. 23 годишниот Енвер Тоска е полицаецот осомничен дека на свиреп начин го лиши од ...
  сите 163 | | | веќе видена