Прилеп

  во

  Најмногу дожд ноќеска наврна во Берово (18 л/м2), Скопје, Пожаране, Крива Паланка, Тетово, Прилеп и Ѓуриште. Според Управата за хидрометеолошки работи, околу 2 ...
  сите 268 | | | веќе видена

  Најмногу дожд ноќеска наврна во Берово (18 л/м2), Скопје, Пожаране, Крива Паланка, Тетово, Прилеп и Ѓуриште. Според Управата за хидрометеолошки работи, околу 2 ...
  сите 268 | | | веќе видена

  Една од најнерамноправните и најкрвавите битки во историјата на Македонија по Илинденското востание се одиграла на денешен ден пред 112 години во Прилепско. На ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Повеќе од 20 години сите влади и политичари во Македонија ги лажат жителите на прилепското село Беловодица дека ќе им го доасфалтираат патот во должина од само ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Како што соопштува МВР, на 13.07.2019 во 01,30 часот на локален пат за с.Србјани-Кичево, 16-годишна девојка од Прилеп, управувајќи мопед „лонгија“ изгубила ...
  сите 108 | | | веќе видена

  Ноќеска после полноќ, односно во 01:30 часот на локален пат за с.Србјани-Кичево, 16-годишна девојка од Прилеп, управувајќи мопед „Лонгија“ изгубила контрола и ...
  сите 10 | | | веќе видена

  “За неполни два месеци само од Тутунска банка на најбрутален начин се украдени 250 000 евра, а групата е оставена слободно да бира каде ќе удри следниот пат, ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ, на прес-конференција го прозва Министерството за внатрешни работи, порачувајќи дека откако на чело на институцијата е ...
  сите 44 | | | веќе видена

   Повеќе од 200 прилепчани на возраст над 65 години, за околу еден месец поднеле барање за остварување на ова право, вели директорот на Центарот за социјални ...
  сите 13 | | | веќе видена

  „Неспособноста на министерот за внатрешни работи е веќе толку општо позната работа што не е ни чудо зошто секој ден се случуваат грабежи, убиства и насилства ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Криминалците се осоколени и слободни, што прават дрски кривични дела сред бел ден, и за тоа не одговара никој од нив. Каков Премиер, таков Министер за ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Неспособноста на министерот за внатрешни работи е веќе толку општо позната работа што не е ни чудо зошто секој ден се случуваат грабежи, убиства и насилства во ...
  сите 44 | | | веќе видена