Прилеп

  во

  Ниту вчера ниту денес нема одговор од Зоран Заев за наводите во медиумите кои што пишуваат за вмешаност и поврзаност на власта со рускиот бизнисмен Иван ...
  сите 21 | | | веќе видена

  „Ниту вчера ниту денес нема одговор од Зоран Заев за наводите во медиумите кои што пишуваат за вмешаност и поврзаност на власта со рускиот бизнисмен Иван ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Едно лице се бори за живот приклучено на апарати и не е во контактибилна состојба, а друго лице поминало со набиеници и повреди на галвата – овој е епилогот од ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Ниту вчера ниту денес нема одговор од Зоран Заев за наводите во медиумите кои што пишуваат за вмешаност и поврзаност на власта со рускиот бизнисмен Иван ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство Прилеп донесе наредба за спроведување истражна постапка против четири лица, поради постоење основано сомнeние дека сториле ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Во рамките на манифестацијата „Кавадаречка културна есен“ вечерва во 19 часот во галеријата на домот на културата „Иван Мазов Климе“ во Кавадарци ќе биде ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство Прилеп донесе наредба за спроведување истражна постапка против четири лица, осомничени за кривичното дело насилство. Четворицата ...
  сите 61 | | | веќе видена