Прилеп

  во

  „Уште нема алки со џи-пи-ес, Оливер Спасовски ќе мора да ги чува од бегство Камчев, Мијалков и Јанакиески 24 часа дневно“ Вака известуваа дел од медиумите кога ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Битолчанецот Христијан Спировски, кој живее во Мелбурн, веќе подолго време е атракција на аеродромите ширум светот, воодушевувајќи ги присутните со ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Единствениот автобуски превозник на релација Крушево-Скопје „Метро транс“, го укина повратниот билет кој чинеше 530 денари и воведе карта која сега само во ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Минусни температури изутринава има насекаде низ Македонија, а најстудено е во Битола каде што се измерени 18 степени под нулата. Во Тетово е -16, во Прилеп ...
  сите 195 | | | веќе видена