Прилеп

  во

  Димитар Стевананџија, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата, при заседавање на Комисијата за финансирање и буџет појасни дека навистина би било ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Градоначалникот на Прилеп, Илија Јованоски вчера беше во посета на Општина Штип и фабриката „Брилијант“, чиј што сопственик веќе половина година е прилепската ...
  | | веќе видена | слични

  Макар што зад себе има повеќе од пет децении континуиран стаж (дебитирала 1951), оваа рафинирана актерка успеала целосно да ги сочува грацилноста, искреноста и ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Пациентите треба повеќе да се едуцираат за да знаат кои се генерички, оригинални лекови, а кои се фалсификувани, а за сите пациенти треба секогаш да има ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Електричар бил повреден откако паднал додека поставувал осветление, вчера во Битола, информираше МВР. Според полицијата, несреќата се случила околу 12.30 часот ...
  сите 181 | | | веќе видена

  На 06.12.2018 година околу 12,30 часот пријавено е дека на улица „Студенска“ во Битола додека Д.П.(55) од Прилеп поставувал осветлување во сала на објектот на ...
  сите 181 | | | веќе видена