Прилеп

  во

  Одделението за внатрешни работи Прилеп поднесе кривична пријава против С.А.(50) од Прилеп, поради постоење основано сомнение за сторени кривични дела ...
  сите 144 | | | веќе видена

  Одделението за внатрешни работи Прилеп поднесе кривична пријава против С.А.(50) од Прилеп, поради постоење основано сомнение за сторени кривични дела ...
  сите 144 | | | веќе видена

  Со 53 нови случаи со коронавирус, Прилеп бележи ден со нависока бројка од почетокот на пандемијата. Од Центарот за јавно здравје информираат дека покрај 53-те ...
  сите 510 | | | веќе видена

  МВР соопшти дека Одделението за внатрешни работи Прилеп поднела кривична пријава против С.А.(50) од Прилеп. Тој се товари за сторени кривични дела ...
  сите 144 | | | веќе видена

  Одделението за внатрешни работи Прилеп поднесе кривична пријава против 50-годишниот С.А. од Прилеп, поради постоење основано сомение за сторени кривични дела ...
  сите 144 | | | веќе видена

  Во Прилеп една од водечките општини во земјава по број на заразени и починати од ковид 19 неофицијално се говори дека во помали фирми кои не се членови на ...
  сите 510 | | | веќе видена

  Со 53 нови случаи со коронавирус, Прилеп бележи ден со нависока бројка од почетокот на пандемијата. Од Центарот за јавно здравје информираат дека покрај 53-те ...
  сите 510 | | | веќе видена

  Нови рекордни 870 случаи на Ковид-19 беа регистрирани вчера, додека Собранието доцна синоќа го донесе Законот за заштита на населението од заразни болести, со ...
  сите 510 | | | веќе видена

  Прилеп, 29 октомври 2020, Прилепска Пиварница продолжува со мерките и активностите како одговор на бројот на заболени и ситуацијата со пандемијата на ковид-19, ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Прилепска Пиварница продолжува со мерките и активностите како одговор на бројот на заболени и ситуацијата со пандемијата на ковид-19, обезбедувајќи донација на ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Прилепска Пиварница продолжува со мерките и активностите како одговор на бројот на заболени и ситуацијата со пандемијата на ковид-19, обезбедувајќи донација на ...
  сите 27 | | | веќе видена

  По машкиот тим на Металург од вчера во изолација е и женскиот тим, бидејќи две ракометарки и двајца од тренерите се позитивни на коронавирус.– Последните ...
  сите 51 | | | веќе видена