Прилеп

  во

  Дваесет минути по полноќ на магистралниот пат Градско-Прилеп, патничко возило „Опел Астра“, управувано од 37-годишниот О.И. од Прилеп, изгубило контрола, ...
  сите 208 | | | веќе видена

  Скопскиот суперлигаш Пролет е победник на Меморијалниот турнир „Миле Нешкоски“ што се одржа деновиве во Прилеп. До победничкиот пехар Пролет стигна со победа ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Во 17,10 часот пријавено е дека на магистралниот пат Прилеп - Градско, во близина на село Плетвар се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
  сите 188 | | | веќе видена