Прилеп

  во

  Основното јавно обвинителство Прилеп по поднесена кривична пријава започна постапка против едно лице од Прилеп.На осомничениот, како што соопштија од ОЈО му се ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство Прилеп по поднесена кривична пријава почна постапка против едно лице од Прилеп. На осомничениот, како што соопштија од ОЈО, му се ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Советот на Општина Прилеп денеска на седница донесе одлука за формирање ново јавно претпријатие за енергетски дејности, чија приоритетна задача ќе биде да ги ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Советот на Општина Прилеп денеска на седница донесе одлука за формирање ново јавно претпријатие за енергетски дејности, чија приоритетна задача ќе биде да ги ...
  сите 14 | | | веќе видена

  На античкиот локалитет Стибера кај Прилеп во тек е конзервација на жртвеник кој потекнува од 1 или 2 век од н.е. и за кој се уште не е откриено на кој Бог бил ...
  | | веќе видена

  Иако гасот во Прилеп ќе стигне дури за неколку години Општина Прилеп веќе формира јавно претпријатие за енергетика чија главна цел ќе биде подготвување на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Античкиот локалитет Стибера кај прилепското село Чепигово, најпознат по мермерните статуи, на јавноста ќе ѝ претстави градски жртвеник. Прилепскиот завод и ...
  сите 4 | | | веќе видена

  30.10.2018 На одбележувањето на Светскиот ден на џудото во Скопје, кочанскиот џудо клуб „Гладијатор“ го искористи годинешното мото „Пријателство“ и потпиша ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Со автентичен јазик и со писмо преполно симболика, чија смисла се наѕира во знаците со половично скриено, Ивана Настески со нагласен снажен темперамент, ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Советот на Општина Прилеп денеска на седница донесоа одлука за формирање на ново јавно претпријатие за енергетски дејности, чија приоритетна задача ќе биде да ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Советот на Општина Прилеп денеска на седница донесоа одлука за формирање на ново јавно претпријатие за енергетски дејности, чија приоритетна задача ќе биде да ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Караванот си врви, опозицијата критикува, непотизмот и лажните ветувања кон прилепчани се повеќе добиваат потврда со работата на Советот и работата на ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Советот на Општина Прилеп денеска на седница донесе одлука за формирање ново јавно претпријатие за енергетски дејности, чија приоритетна задача ќе биде да ги ...
  сите 20 | | | веќе видена