Прилеп

  во

  Од 18:10 часот вечерва поради снежни врнежи е во прекин патниот правец Берово-Виница за патнички и за тешки товарни возила, информираат од Автомотосојузот на ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Претходно забрана за сообраќај на камиони беше воведена на планинските премини Стража и Плетвар. По целосната блокада на сообраќајот на патот Куманово-Крива ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Снегот практично ја блокираше Македонија. Од вечерва, сообраќајот е во прекин на најголемиот дел од планинските превои низ Македонија Од 16:30 часот забрана за ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Поради обилни врнежи од снег од 17:00 часот патниот правец Дреново – Прилеп е затворен за сообраќај на тешки моторни возила, соопшти Автомотосојузот на ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Снегот практично ја блокираше Македонија. Од вечерва, сообраќајот е во прекин на најголемиот дел од планинските превои низ Македонија Од 16:30 часот забрана ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Поради интензивни врнежи од снег на патниот правец Крива Паланка – граничен премин Деве Баир се воведува забрана во 19,50 часот за тешки товарни возила. Поради ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива отежнато и по влажни коловози поради врнежи од дожд и снег. На планинските премини Стража, Плетвар, Ѓавато, Буково и ...
  сите 48 | | | веќе видена