Прилеп

  во

  Како што информират од Управата за хидрометеоролошки работи, висината на снежната покривка утрово во седум часот во Маврови Анови изнесува 49  сантиметри, 25 ...
  сите 193 | | | веќе видена

  Слаб снег утрово провејува во Маврово, а локални врнежи од дожд има во Пелагонија и Повардарието. Во Скопје и Тетово има појава на магла. Како што информират ...
  сите 193 | | | веќе видена

  Последниве два дена Mакедонија е на врвот на светските листи според аерозагадувањето. Завчера Скопје беше најзагаден во светот, пред најзагадените градови во ...
  сите 228 | | | веќе видена

  Слаб снег утрово провејува во Маврово, а локални врнежи од дожд има во Пелагонија и Повардарието. Во Скопје и Тетово има појава на магла.Како што информират од ...
  сите 193 | | | веќе видена

  Слаб снег утрово провејува во Маврово, а локални врнежи од дожд има во Пелагонија и Повардарието. Во Скопје и Тетово има појава на магла. Како што информират ...
  сите 193 | | | веќе видена

  Слаб снег утрово провејува во Маврово, а локални врнежи од дожд има во Пелагонија и Повардарието. Во Скопје и Тетово има појава на магла. Како што информират ...
  сите 193 | | | веќе видена

  Слаб снег утрово провејува во Маврово, а локални врнежи од дожд има во Пелагонија и Повардарието. Во Скопје и Тетово има појава на магла. Како што информират ...
  сите 193 | | | веќе видена

  Скопје, 20 јануари 2019 (МИА) – Слаб снег утрово провејува во Маврово, а локални врнежи од дожд има во Пелагонија и Повардарието. Во Скопје и Тетово има појава ...
  сите 193 | | | веќе видена

  Слаб снег утрово провејува во Маврово, а локални врнежи од дожд има во Пелагонија и Повардарието. Во Скопје и Тетово има појава на магла. Како што информират ...
  сите 193 | | | веќе видена

  Слаб снег утрово провејува во Маврово, а локални врнежи од дожд има во Пелагонија и Повардарието. Во Скопје и Тетово има појава на магла.Како што информират од ...
  сите 193 | | | веќе видена

  20 јануари 2019 1265.- Првпат е свикан англискиот Парламент со што била ограничена власта на монархијата. 1327.- Англискиот крал Едвард Втори го принудил ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Дваесет и двегодишниот прилепски студент Бобан Јосифоски е најсреќниот од 105-те учесници кој го фати светиот крст во водите на Аква-паркот во Прилеп при ...
  сите 143 | | | веќе видена

  Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, денеска за големиот празник Богојавление – Водици, беше во посета на Битола, Ресен и Прилеп.Ѓорчев се сретна со ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Во Тетово, Струмица и Битола, поради зголемено загадување на воздухот во два последователни дена, стапуваат на сила мерките за заштита од аерозагадување ...
  сите 228 | | | веќе видена

  Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев на денешниот голем празник Водици беше меѓу граѓаните на Битола, Прилеп и Ресен. „Македонскиот народ е силно приврзан ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Екстремно загадување на воздухот со многу висока концентрација на МН10 честичките кои според мерењето во 22 часоот вечерва изнесуваат 1611 микро грами на метар ...
  сите 153 | | | веќе видена

  Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев на денешниот голем празник Водици беше меѓу граѓаните на Битола, Прилеп и Ресен. „Македонскиот народ е силно приврзан ...
  сите 13 | | | веќе видена