Пелистер

  во

  Општина Битола го доби Договорот за реставрирање и адаптирање на Офицерски дом заедно со партерно уредување, со што е комплетирана целосната документација за ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Сојузот на фолклорни ансамбли на Македонија-СОФАМ од денес до 20 мај, во Битола домаќин е на претставници на фолклорни асоцијации од 15 држави во Европа, ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Првото кафе го пијам со... Има многу причини зошто сам, зошто со некој близок или пријател/и. Се зависи од моменталното расположение. Ако станам на лева нога ...
  сите 114 | | | веќе видена

  Младинскиот репрезентативен ракометар од РК Струга, Ненад Костески, прелета во трансфер директно до РК Загреб. Очигледно дека залагањето и неговиот придонес во ...
  сите 6 | | | веќе видена