Пелистер

  во

  Пожарот кој вчера во попладневните часови го зафати атарот на потпелистерското село Ротино е целосно изгаснат. Општина Битола јави дека до доцна во вечерните ...
  сите 290 | | | веќе видена

  Со 100.000, 00 денари донација, Државна видеолотарија го помогна скијачкиот клуб Пелистер од Битола. Со овие средства младите и талентирани скијачи, кои се дел ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Со 100.000 денари донација, Државната видеолотарија (ДВЛ) го помогна скијачкиот клуб „Пелистер“ од Битола. Со овие средства младите и талентирани скијачи, кои ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Пожарот кој попладнево го зафати потпелистерието, кај селото Ротино, вечерва е ставен под контрола и не се дозволи негово проширување кон моликовата шума. ...
  сите 335 | | | веќе видена

  Секторот за односи со јавност на општина Битола, доцна попладнево испрати соопштение со кое информира за голем пожар кој го зафати потпелистерието, а е лоциран ...
  сите 304 | | | веќе видена

  Голем пожар попладнево го зафати Потпелистерието, во атарот на селото Ротино. Екипите на Територијалната противпожарна единица од Битола излегоа на терен да ...
  сите 305 | | | веќе видена