Пелистер

  во

  Македонскиот ракометен репрезентативец Филип Лазаров кариерата ќе ја продолжи во германскиот третолигаш Ратинген. Ова беше објавено на официјалната страна на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Мал семеен хотел кој се наоѓа на 900 метри надморска височина во шума, во подножјето на Националниот парк Пелистер во еден од најстарите паркови на Балканот со ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Членови на Планинарско-спортскиот клуб „Пелистер“, вчера на изгрејсонце со бела боја ги обележуваа пешачките премини во близина на ОУ „Гоце Делчев“. Оваа нивна ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Револтирани од вчерашните обвинувања на градоначалничката на Општина Битола, Наташа Петровска , планинарите кои пред два дена ги обоија избледените пешачки ...
  сите 3 | | | веќе видена

  По герила акцијата вчераутро во Битола во која планинари одбележуваа пешачки премини пред школи, општински инспектор за патишта и претставник од Комуналното ...
  сите 5 | | | веќе видена

  По герила акцијата вчераутрово Битола во која планинари одбележуаа пешачки премини пред школи, општински инспектор за патишта и претставник од Комуналното ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Откако вчера членови на планинарско-спортскиот клуб „Пелистер“ со бела боја ги обоија избледените пешачките премини кои водат до основното училиште „Гоце ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Екипите на Силекс, Работнички и Вардар забележаа убедливи победи во дуелите со своите противници, а во рамките од 1.коло во фудбалскиот Куп на Македонија. ...
  сите 44 | | | веќе видена

  На домашната фудбалска сцена стартуваше елиминаторната фаза од најмасовното натпреварување Купот на Македонија, каде трофејот го брани Шкендија. Воглавно дуели ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Вардар и Работнички со убедливи победи над Вардар Форино односно Фортуна се пласираа во осминафиналето од Купот на Македонија, Шкупи и Ренова беа изненадени од ...
  сите 19 | | | веќе видена