Пелистер

  во

  Неодамнешните вести за долготрајниот спор на Македонија со Грција го свртија вниманието кон малата балканска нација, пишува во најновото издание на „Нешнл ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Национална географија неодамна ја предложи Македонија како една од 28 дестинации за најдобрите патувања во 2019 година. Земјата ја опишаа со кратки неколку ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Без разлика дали Македонците на крајот ќе го стават „Северна” пред името на нивната земја, неодамнешните вести за овој долготраен спор со Грција го подигнаа ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Битола оваа зима е рекордер од сите градови во земјава по екстремно ниски температури кои паднаа пониско од дваесеттиот степен под нулата. Судот и мразот ја ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Поранешниот македонски репрезентативец и член на Пелистер во „златните“ години, Душан Новокмет, кој по 19 години се врати во Македонија. На својот Фејсбук ...
  сите 6 | | | веќе видена

   „Природата за мене е основното нешто што му треба на човекот за да постигне благосостојба. Природата е запишана во нашата ДНК, а денешниве бетонски џунгли ...
  сите 12 | | | веќе видена