Пелистер

  во

  Женските ракометни колективи на Куманово и Пелистер ги добија своите противници за 3. квалификациско коло од ова европско клупско натпреварување. Избраничките ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Македонските претставници во Челинџ купот во женска конкуренција, Пелистер и Куманово ги добија противниците во третото квалификациско коло од ова европско ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Женскиот ракометен клуб „Пелистер“ денеска во Виена го доби својот противник во третото коло на Челинџ Купот.Битолскиот тим беше носител пред денешниот ждреб и ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Женскиот ракометен клуб „Пелистер“ денеска во Виена го доби својот противник во третото коло на Челинџ Купот. Битолскиот тим беше носител пред денешниот ждреб ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Ракометарките на ЖРК Металург го добија својот противник во првото квалификациско коло од ЕХФ Купот. Вицешампионките на Македонија ќе имаат тежок предизвик ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Планинари спасувачи од Дирекцијата за заштита и спасување – Битола успешно ја завршија потрагата по турист од Франција кој вчера залутал низ моликите на ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Пронајден е 23-годишниот француски турист кој вчера попладне се загуби на Пелистер. Него го најдоа и го спасија битолските спасувачи од Дирекцијата за заштита ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Планинари спасувачи од Дирекцијата за заштита и спасување – Битола успешно ја завршија потрагата по турист од Франција кој вчера залутал низ моликите на ...
  сите 18 | | | веќе видена