Пелистер

  во

  Томче Петрески одлучи да поднесе оставка и да не ја води повеќе тренерската клупа на РК Пелистер. На табелата во првенството Пелистер е на седмото место со три ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Македонија Ѓорче Петров го елиминираа Вардар во осминафиналето од Купот на Македонија, откако во реванш натпреварот денеска го совладаа со 2:1. ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Македонија Ѓорче Петров направија изненадување и го елиминираа Вардар во осминафиналето на Купот на Македонија. Ѓорчепетровци и во реваншот му ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Забрзаниот ритам на македонската клупска фудбалска сцена продолжува денеска (15 ч.) со реванш-натпреварите од осминафиналето во Купот на Македонија. На седумте ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Охрид, 3. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Во сабота, 6-ти октомври стартуваат натпреварите во Првата македонска кошаркарска лига. Кошаркарите на АВ Охрид новата ...
  сите 21 | | | веќе видена