Пелистер

  во

  Американското списание „Нешнел џиографик“ ја стави Македонија на листата на 28 највозбудливи светски дестинации за 2019 година. „Дали Македонците евентуално ќе ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Американското списание „Нешнел џиографик“ ја стави Македонија на листата на 28 највозбудливи светски дестинации за 2019 година. „Дали Македонците евентуално ќе ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Со кредити одобрени од меѓународни финансиски институции, во изминативе неколку години беа изградени стотици хидроцентрали на реките низ Балканскиот Полуостров ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Екипата на Клубски Патриот од Делчево со 67:50 ја забележа првата победа во 6. коло од првата женска кошаркарска лига на Македонија. До победата, делчевки ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Во последниот натпревар од 8.коло во македонскиот кошаркарски шампионат, МЗТ Скопје Аеродром го победи Куманово со 76:70. Како клучна за конечниот резултат се ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Ова е прв триумф сезонава за охриѓани, додека кошаркарите на Шкупи кои сега остануваат единствените во шампионатот без победа, шансата да ги израдуваат конечно ...
  сите 18 | | | веќе видена