Пелистер

  во

  Ракометниот натпревар се играше за помош на Сара од Охрид и Зоран од Ложани. Екипата на Стружанка направи изненадување на натпреварот од десеттото коло во ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Македонскиот вицешампион, МЗТ Скопје дојде до нова победа во домашниот шампионат и тоа против АВ Охрид со тоа што истата беше остварена далеку потешко од ...
  сите 16 | | | веќе видена

  И овој викенд продолжуваат натпреварите во рамките на Супер-лигата. Ракометниот клуб „Сруга“, денеска на домашен терен во Спортскиот центар „Тими“ ќе се сретне ...
  сите 8 | | | веќе видена

  КК Шкупи одново на дневен ред во МКФ, и уште еднаш на добро позната тема, недостиг на финансии. Момент со кој клубот од Чаир еднаш веќе се соочи со „судот на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Уште една закана дојде од МКФ до клубовите. Оние кои ги немаа(т) реализирано своите финансиски обврски спрема федерацијата, ќе бидат суспендирани, односно нема ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Мерната станица Битола 2 која го мери загадувањето во центарот на градот не работи, а онаа од периферијата покажува зголемено присуство на концентрации на ПМ ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Викендов се одигра 11-тото коло во Втората Македонска фудбалска лига – Запад. Претставниците на Гостивар во ова натпреварување, после одличното отварање на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  До пред 30-тина години во секоја македонска куќа можеше да се најдат по пет-шест вида чај, автохтони, од нашето поднебје. Мирисаше преубаво. Кога ќе ни дојдеа ...
  сите 3 | | | веќе видена

  До пред 30-тина години во секоја македонска куќа можеше да се најдат по пет-шест вида чај, автохтони, од нашето поднебје. Мирисаше преубаво. Кога ќе ни дојдеа ...
  сите 5 | | | веќе видена