Пелистер

  во

  Промоцијата на книгата „Скопски блуз и други песни од Македонија“ на Имануел Мисфурд – Малта ќе се одржи денеска во градската кафеана „Пелистер“ со почеток во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Француската артистка Бербар била позната по исклучително убавиот глас и дарба. Нејзината глума одбележа цела една епоха. Главни нејзини улоги се Корелија во ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во петок, на 13 јули, во 11 часот, во градската кафеана „Пелистер“, како дел од програмата на „Скопско лето“, во присуство на поетот, ќе се одржи промоција на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Женските екипи на Пелистер и Куманово се двата македонските претставници меѓу 30-те екипи што ќе играат во Првото коло во Челинџ Куп претстојнава сезона. Во ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Македонското еколошко друштво (МЕД) својата работа ќе ја прошири во преспанскиот регион отворајќи ја првата подружница во Ресен.„Отворањето на подружницата во ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Македонското еколошко друштво (МЕД) својата работа ќе ја прошири во преспанскиот регион отворајќи ја првата подружница во Ресен. „Отворањето на подружницата во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Фудбалскиот клуб Борец од Велес играше во баражот за влез во ПФЛМ, а идната сезона ќе ја започне со уште поголеми амбиции, за што веќе го направи првиот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот (АППТ) на Република Македонија е организатор на тридневно патување во нашата земја за Марк Лидерман, претставник ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Но, не! Не беше пресудна професијата. Овие ликови не беа херои на своето време, туку беа самото време, врз кое оставија неодминлив белег со своето постоење. ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот (АППТ) на Република Македонија е организатор на тридневно патување во нашата земја за Марк Лидерман, претставник ...
  сите 6 | | | веќе видена