Пелистер

  во

  Охрид, 27. септември 2018 (ИНПРЕС) – Хотелите „Unique“ и „Силекс“, како и проф. д-р Науме Мариноски од Факултетот за туризам во Охрид се меѓу најуспешните на ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Денеска во кошаркаската федерација на Македонија, беа извлечени двојките за првото коло од новата сезона во Првата лига. Во неа ќе настапува и тимот на Шкупи, ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Охрид, 26. септември 2018 (ИНПРЕС) – Кошаркарите на АВ Охрид на домашен терен го пречекуваат актуелниот првак Работнички во првото коло од Првата македонска ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Вчера се одиграа натпреварите од шестото коло во Втората Македонска фудбалска лига – Запад. Фудбалерите на Генч Калемлер продолжуваат со одличните игри, после ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Во струшкото дерби немаше победник, најпрвин фудбалерите на Струга Трим Лум поведоа преку Мерџани во 26-та мин., потоа израмнија домаќините преку Клечкароски ...
  сите 10 | | | веќе видена