Пелистер

  во

  Ги губиме растителните ресурси, потребна е „црвена листа“ на загрозените видови До пред 30-тина години во секоја македонска куќа можеше да се најдат по ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Многу луѓе не научиле дека на спортски натпревар се влегува со карта која важи за едно лице и која треба да е оригинална, а не фалсификат, реагираат од ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Неверојатна слика испрати ракометна Македонија синоќа од Битола кон светот. Полна сала „Боро Чурлевски“ и повеќе од последното место. Но она што се случуваше ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Реал Мадрид сè уште е број 1 фудбалски клуб во Европа, според најновата ранг-листа на УЕФА, а како загревање за новото Ел Класико е податокот дека веднаш зад ...
  сите 74 | | | веќе видена

  РК Пелистер излезе со соопштение по повод пропустите во организацијата на мечот меѓу Македонија и Турција и вети дека ќе им бидат вратени парите на оние луѓе ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Навивачите кои купиле карта, а сепак не влегоа во салата „Боро Чурлевски“ во Битола да го следат ракометниот меч меѓу Македонија и Турција, утре ќе можат да си ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров се врати во Битола каде што се афирмираше како ракометар и ја предводеше Македонија на мечот ...
  сите 29 | | | веќе видена