Пелистер

  во

  Никола Серафимов во 92. минута погоди против Вардар, за триумф на Академија Пандев. „Академците“ долго се „мачеа“ да го скршат отпорот на Вардар, кој играше со ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Вардар настрада од својот поранешен играч, Никола Серафимов со гол во 92. минута донесе победа за Академија Пандев од 1-0 и пласман во четвртфиналето од Купот, ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Вардар настрада од својот поранешен играч, Никола Серафимов со гол во 92. минута донесе победа за Академија Пандев од 1-0 и пласман во четвртфиналето од Купот, ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Денеска се одиграа осминафиналните натпревари во Купот на Македонија, во дел од нив се случија неколку изненадувања, а во другите екипите ги оправдаа своите ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Денес се одиграа натпреварите од осминафиналето во македонскиот куп. Екипата на Шкендија минимално со 1:0 славеше победа над Гостивар. Тетовци поради новиот ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Академија Пандев, Шкендија, Македонија ЃП, Шкупи, Силекс, Беласица, Ренова и Струга Трим Лум обезбедија пласман во четвртфиналето од Купот на Македонија по ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Скопски Вардар е елиминиран во осминафиналето на Купот на Македонија во фудбал, откако во Струмица загуби од Академија Пандев со 0-1, со гол на Никола ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Денеска се играат натпреварите од 1/8 финалето од Купот на Македонија. Поради пандемијата со коронавирусот, се игра по еден натпревар, инаку пракса беше да се ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Денеска се играат натпреварите од осминафиналната фаза во националниот куп, каде „дербито“ во таа фаза сигурно е дуелот помеѓу актуелниот освојувач Академија ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Гостувањето на Вардар против Академија Пандев во Струмица, се чини, е најинтересната пресметка од денешните осминафинални дуели во Купот на Македонија. Покрај ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Академија Пандев и Вардар ќе играат денеска од 14.30 часот, во дербито од осминафиналните дуели во националниот Куп на Македонија. Гостите не можеа да одберат ...
  сите 89 | | | веќе видена

  На престижната листа „Вајт рејвенс 2020“ за најуспешни книги за деца Илустрираната книга „Бајки од Македонија за цела година“ е вброена на престижната листа ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Убедливо најуспешна спортска компанија е минатогодишниот европски шампион во ракомет РК „Вардар“ и според остварени приходи и според реализирана добивка. ...
  сите 13 | | | веќе видена