Пелистер

  во

  Кожув во првото коло, и во низа Фени Индустри, Блокотехна, Шкупи, Вардар, Пелистер се екипите кои ја почуствуваа силата на КК Гостивар во досегашниот дел од ...
  сите 8 | | | веќе видена

  СОС Детско село прашува „Кое е твоето место со срце?“ Веќе традиционално, втора година по ред, и овој декември на 27ми, 28ми и 29ми поголем број ресторани и ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Пролет очекувано славеше убедливо против Борец со 42:26 додека Охрид беше поуспешен во дуелот со Радовиш со 41:32 во натпреварите од 14. коло во македонската ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Дваесетина денови пред почекот на Новата 2019 година туристичките агенции ги распродаваат атрактивните туристички ангажмани како за соседството во европските ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Веќе традиционално, втора година по ред, и овој декември на 27ми, 28ми и 29ми поголем број ресторани и кафетерии ќе се трансформираат во „Место со срце“ и ќе ...
  сите 32 | | | веќе видена