Пелистер

  во

  Веќе традиционално, втора година по ред, и овој декември на 27ми, 28ми и 29ми поголем број ресторани и кафетерии ќе се трансформираат во „Место со срце“ и ќе ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Блокотехна го совлада Кожув со 76:64 во гевгелиското дерби кое се одигра во рамките од деветтото коло во Првата лига на Македонија. Избраниците на Марјан ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Кошаркарските екипи АВ Охрид и Вардар, денеска, со почеток во 18 часот во СРЦ „Билјанини Извори“ ќе бијат важна битка за бодовите во мечот од деветтата рунда ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Центарот за истражување и информирање за животната средина „Еко-свест“ ја повика Владата да престане со субвенционирање на нови електрични централи од ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Еден од најголемите македонски фудбалски брендови, тимот на Пелистер во моментов не ги доживувва своите звездени моменти. Се наоѓа во втората лига, а и таму ...
  | | веќе видена

  Центарот за истражување и информирање за животната средина „Еко-свест“ оваа недела ја повика Владата да престане со субвенционирање на нови електрични централи ...
  сите 3 | | | веќе видена