Пелистер

  во

  Пари за превоз за учениците – НЕМА Пари за ФК Пелистер да не испадни трета лига – НЕМА за РК Пелистер нема потреба да се збора… ама зато во Eпинал пука играта… ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Охрид, 6. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Започнува новата сезона во во Првата македонска кошаркарска лига, а тимот на АВ Охрид отвора на домашен терен, против ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Формирањето во 1937 година и почетоците на натпреварувањето Согледувајќи ја важноста на фудбалската игра која во годините пред Втората светска војна зафаќа се ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Томче Петрески одлучи да поднесе оставка и да не ја води повеќе тренерската клупа на РК Пелистер. На табелата во првенството Пелистер е на седмото место со три ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Македонија Ѓорче Петров го елиминираа Вардар во осминафиналето од Купот на Македонија, откако во реванш натпреварот денеска го совладаа со 2:1. ...
  сите 23 | | | веќе видена